АПЛ. Астон Вілла – Челсі 2:2. Емері недооцінив команду Почеттіно

13 днів тому

Незважаючи на те, що обидва колективи наразі знаходяться у різних ігрових формах та й просто на різних рівнях, у кожної команди вистачало своєї мотивації, щоб перемогти. У "Астон Вілли" це боротьба за топ-4, а у команди Почеттіно — за 6-е місце. Втім сьогодні Унаї Емері підготував просто ідеальний план, от тільки його команда не знала що робити, коли все пішло трішки за іншим сценарієм.

Астон Вілла – Челсі - Figure 1
Фото UA-Футбол

У стартовому складі "Челсі" з'явився Михайло Мудрик і, як і вся інша команда, особливо він нічим не виділився, якщо не враховувати той удар здалеку, який полетів ледь не до кутового прапорця. Це відео активно почали форсити у соціальних мережах в ту саму секунду.

Що ж відбулось на полі? Ідеальне втілення вивіреного плану наставника "Астон Вілли" у першому таймі. Вже на четвертій хвилині за рахунок класної та швидкої атаки господарі поля відкрили рахунок. Прострілював в центр Дінь і передачу замикав ніким неприкритий Макґінн. Незважаючи на те, що удар у Джона не вийшов, рикошет від Кукурельї все ж відправив круглого у сітку воріт. 1:0.

І все, після цього "віллани" спокійно віддали м'яч своєму супернику. Чому? Тому що Емері чудово знає за якого футболу "Челсі" у цьому сезоні виглядає найслабшим, а саме — при позиційних атаках, коли суперник знаходиться на власні половині поля. Вони просто віддали володіння Коулу Палмеру і компанії, а самі спокійно відбивались і вибігали у власні контратаки.

Цей план міг би дати збій, якби не офсайд у Ніколя Джексона перед тим, як він реалізував вихід сам на сам з Мартінесом. Також в іншому моменті Ніколя після удару головою влучив у стійку. А так могли навіть зрівняти. Зате покарання після подібного послідувало дуже жорстоке. В одній з небагаточисельних атак Морґан Роджерс змістився зі свого лівого флангу в центр і пробив у ближній кут воріт Петровіча. Голкіпер "синіх" проґавив момент удару і не встиг спинити м'яч, це 2:0 і це дійсно виглядало, як розрахований до останніх деталей план Унаї Емері, який працював майже без збоїв.

Астон Вілла – Челсі - Figure 2

На другий тайм "віллани" вийшли без свого основного голкіпера: Мартінеса замінив Ольссен, травма у аргентинця і поки що незрозуміло, наскільки серйозна. І навіть у другому таймі тактика спокійного очікування позиційних атак "Челсі" працювала, принаймні до 63-ї хвилини. Саме з того моменту все добряче так змінилось і перетворилось на гру емоцій. Втрата ну власній половині поля від гравців "Астон Вілли" і кілька передач вивели Ноні Мадуеке на ударну позицію, він не схибив і поцілив у дальній кут воріт. 2:1.

Одразу відчулось, що коли у Емері та його команди щось пішло не за планом, вони можуть почати панікувати. Нервовість та нездорова агресія в діях бірмінгемського колективу почала проявлятись як ніколи раніше. Емері відчув, що запахло втратою контролю над грою і випустив на поле додаткового захисника замість вінгера Лейона Бейлі.

Але "Челсі" вже було не спинити, вони створили ще кілька надзвичайно гострих моментів, чого лиш вартий вихід сам на сам Палмера, коли Ольсен відбив круглого ногою. Згодом рахунок став рівний завдяки прицільному удару Конора Ґаллахера з-за меж штрафного майданчика. А на останніх секундах гості взагалі вийшли вперед, Аксель Дісасі забив головою після передачі від Бадіашиля. От тільки перед передачею Бадіашиль сфолив проти свого суперника. Побачили це тільки після перегляду ВАР. Гол скасовано, хоча "Челсі" міг і навіть повинен був перемагати.

Ось так, наче ідеальний план, але коли у тебе немає запасного і твій суперник починає тиснути з небаченою потужністю, ти можеш взагалі програти. Емері точно повинен винести урок з подібного, не все було ідеально у його виконанні. Ця нічия особливо не допомагає колективам у турнірній таблиці. Але видовище було веселим.