ЛЧ. Реал Мадрид – Баварія 2:1. Магія королівського клубу знову у ...

11 днів тому

Матч, який визначав увесь сезон для "Баварії" і був, можливо, не менш важливим для мадридського "Реалу". Томас Тухель обійшовся без особливих сюрпризів у стартовому складі, та й від Анчелотті якихось одкровень ми не побачили, на воротах стояв Андрій Лунін, як і обіцяв італійський спеціаліст напередодні. Враховуючи нічию у Мюнхені, всі ми очікували неймовірних пристрастей і цікавого футболу. В принципі, саме це ми і отримали.

Реал Мадрид – Баварія - Figure 1
Фото UA-Футбол

Перший тайм вийшов не таким видовищним, але очікувано пройшов під контролем "вершкових", хоча як під контролем, скоріше з їхньою перевагою, особливо якщо ми говоримо про гостроту створених моментів. Кілька цікавих підході до ворота Нойєра ми побачили, колись не вистачало кілько сантиметрів для замикання прострілу, як було з Родріґо, іноді удари просто блокувались, як з Беллінґемом, а іноді фарт разом з Нойєром вступали у гру. Це ми пригадуємо удар з меж штрафного майданчика від Вінісіуса, коли той влучив у стійку, а добивання від Родріґо потягнув досвідчений страж воріт мюнхенців.

На це команда Тухеля відповідала своїми контратаками, дві з них виглядали особливо гостро, от тільки жодну з них не вдалось завершити хорошим ударом: Ґнабрі чи то пробив, чи ти прострілив на Кейна, втім круглий полетів повз ворота, а Сане, маючи достатньо простору та часу, видав незрозумілу передачу, яку легко перехопили. Ось таким і вийшла перша половина: націлені на ворота мадридці били, та не забили, а гості грали на контратаках, втім довести до пуття свої моменти не змогли. Все найцікавіше було далі.

У дебюті другого тайму знову створили небезпеку Вінісіус та Родріґо: перший прострілів до штрафного майданчика після класного забігання по флангу, а другий пробив і буквально трішки не влучив у ворота. Важкувато було оборонятись німцям, хоча в основному вони були достатньо дисциплінованими, особливо хочеться відзначити Маттейса Де Ліґта та Конрада Лаймера. Втім з часом проходили їх все частіше. Удар від Родріґо зі штрафного, удар від Вінісіуса після зміщення з флангу… тільки неймовірний Нойєр залишав свою команду в грі, чудовий матч від Мануеля, якщо не рахувати один епізод на останніх хвилинах.

Реал Мадрид – Баварія - Figure 2

На фоні такої кількості моментів мадридський клуб не те, що не зміг забити, вони самі пропустили гол. Контратака після кутового удару господарів поля, яку розігнав Гаррі Кейн класним пасом на забігання Альфонсо Девісу і канадець прибрав Рюдіґера і пробив у дальній кут воріт Луніна, такі удари просто не беруться. Красивий гол, який став дебютним для Альфонсо у Лізі Чемпіонів, він обрав для цього ледь не ідеальний час. 0:1.

Буквально через хвилину "вершкові" зрівняли рахунок, принаймні їм так здалось. Після кутового м'яч від ноги Девіса перетнув лінію воріт "Баварії", втім перед тим був фол, тому після перегляду ВАР Шимон Марциняк гол скасував. Спостерігати за грою стало ще цікавіше, оскільки публіка на "Сантьяґо Бернабеу" терміново вимагала голу.

Вже на 76-й хвилині Томас Тухель відчув, що витримувати тиск від суперника буде неймовірно складно, тому зробив заміну з прицілом на оборону: замість Сане на поле вийшов Кім Мін Дже. Не сказати, що оборона гостей раптом стала залізобетонною, адже моменти все ще виникали: Вінісіус буквально трішки не влучив по воротах після класної передачі від Рюдіґера.

А коли підійшли останні хвилини гри, то ми побачили класику у виконанні мадридців, вони просто ніколи не здаються, голи на останніх хвилинах, коли це потрібно найбільше — це вже звична справа і морально ми були до цього готові. Помилка від Нойєра після удару від Вінісіуса, випустив він м'яча з рук і цим скористався Хоселу, він і відправив круглого у сітку воріт. 1:1.

Реал Мадрид – Баварія - Figure 3

І ви подумали, що це все? Це ж Мадрид! Одразу прилетів і другий гол вже у компенсований арбітром час. Рюдіґер прострілив в центр, де всіх випереди Хоселу. Спочатку арбітри зафіксували офсайд, втім ВАР підказав, що все чисто і це 2:1. Яка ж шалена реакція від стадіону послідувала. За стільки років можна було звикнути до камбеків мадридців, але все одно щоразу дивуєшся по-новому.

Цікавий момент відбувся у кінцівці, коли Марциняк завчасно дав свисток зафіксувавши офсайд у епізоді, коли у підсумку мюнхенці наче як відігрались. Але після свистка господарі припинили грати, Лунін взагалі не реагував на той удар від Де Ліґта. Повтори показали, що скоріш за все, офсайд дійсно був, втім чи варто так швидко давати свисток, щоб фіксувати положення поза грою? Сумнівно.

Як би там не було, а королівський клуб у фіналі. Там на них чекає ще один німецький суперник, на цей раз дортмундська "Борусія". Побачимо, наскільки складно їм буде впоратись з ними. Мюнхенці проблем доставили, проте все завершилось занадто класично.