Ліга Конференцій. Олімпіакос - Фіорентина 1:0 (OT). Історія ...

"Олімпіакос" - "Фіорентина" 1:0 ОТ (0:0)

"Олімпіакос": Цолакіс, Родіней, Рецос, Кармо, Ортега (Кіні 90+1), Іборра, Хессе, Фортуніс (Йоветич 73), Чікінью (Хорта 77), Поденсе (Масурас 106), Ель Каабі (Eль Арабi 120+2)

"Фіорентина": П. Терраччьяно, Додо, Міленкович, Кварта, Бірагі (Раньєрі 106), Артур (Данкан 74), Мандрагора, Бонавентура (Барак 84), Н. Гонсалес (Бельтран 106), Белотті (Нзола 59), Куаме (Іконе 84)

Попередження: Поденсе 28, Йоветич 94, Ель Каабі 117 – Кварта 42, Куаме 78, Бірагі 99

Головний арбітр: Артур Соареш Діаш (Португалія)

В будь-якому разі в цьому фіналі відбулася б історія. "Фіорентина" могла виграти перший трофей з 2001-го року, перший Єврокубок з 1961-го. Тим самим вшанувавши пам'ять свого Генерального директора Джо Бароне, який помер у березні. Але виграв "Олімпіакос". Другий фінал Єврокубків в історії Греції став першим переможним. Ще й вдома, нехай і на стадіоні одного з ворогів. Так навіть солодше.

"Віола" в семи попередніх матчах в турнірі перемогла лише двічі, і в обох переможних забила у доданий час. Чвертьфінал пройшла в овертаймі, у півфіналі ще й нічию в гостях витягнула на 85-ій хвилині. "Олі" після 1:4 вдома від "Маккабі" Тель-Авів повернувся на 6:1 у матчі-відповіді в овертаймі, потім пройшов "Фенербахче" у серії пенальті. Тож ми чекали на багато голів та драму.

Вийшла в результаті лише остання. Вийшов справжній фінал - нервовий, жорсткий, у швидкому темпі, але з безліччю помилок, з безліччю фолів, особливо - в атаці. "Олімпіакос" нічим не нагадував команду, яка рознесла "Астон Віллу" у півфіналі. "Фіорентина" нічим не нагадувала найкращу команду турніру за забитими м'ячами, яка забила 25 у 12-ти матчах. Забагато стояло на кону.

Загалом за грою італійці виглядали трохи краще. Не так, як показала статистика ударів по воротах (17:6). Але якісніше, організованіше. Крім дебюту, в якому страждали під пресингом. Але незабаром вони пристосувалися. Найпростішим способом. Змінивши свою гру в короткий пас і просто вибиваючи м'ячі вперед. Вибивали й греки, пресингуючи високо, як полюбляють, але зазвичай неефективно.

Перший тайм якраз був цікавим. Поденсе одразу ж прорвався ліворуч, змістився, пробив – Терраччьяно витягнув. Бірагі закинув з флангу, і м'яч закотився у ворота, але арбітри та ВАР побачили офсайд. Бонавентура підхопив відскок, але метрів з 12-ти пробив слабко й в центр. Інші удари гостей блокувалися або йшли неточно. Цолакіс двічі далеко виходив з воріт і перехоплював в останній момент.

Під час кутового пірейців Поденсе пробив головою, і Терраччьяно ледве зафіксував м'яч. Пощастило, що летіло в нього. Також П'єтро вчасно вийшов з воріт і встиг раніше, ніж Ель Каабі. Ще й заробив фол.

Другий тайм і овертайми вже були нудними та виглядали точно як типовий фінал. Моменти з'являлися, навіть дуже небезпечні, але ніби випадково. Цолакіс кинувся в ноги Белотті та заблокував. Контратаку Куаме завершував кострубатим ударом, але Цолакісу все одно довелося тягнути. У відповідь Іборра замкнув штрафний удар головою дуже близько. Терраччьяно відбив удар Йоветича з 17-ти метрів.

В другому овертаймі ще одну комбінацію Іконе замкнув ще одним кострубатим ударом, і Цолакіс знову відбив. А коли вже здавалося, що серія пенальті близька, "Олімпіакос" забив. Міленкович вибив м'яч, можливо, на ньому сфолили, арбітр завагався, Хессе закинув з лівого флангу, і Ель Каабі відтіснив Раньєрі та замкнув головою. 11-й гол марокканця у сезоні в турнірі, 16-й у сезоні у Єврокубках.

Команда з Греції вперше в історії виграє Єврокубок. Ще й команда, якою в сезоні керували три тренери та два спортивні директори. Третій коуч, Хосе Луїс Менділібар, спромігся змінити її, прищепити їй яскравість, сміливість та організованість. Він стає першим тренером з 2005-го року, який виграв Єврокубок два роки поспіль з двома різними командами. Після Ліги Європи з "Севільєю" рік тому.

Ну а "Фіорентина" програє п'ятий з шести своїх Єврокубкових фіналів в історії. Програє другий рік поспіль у фіналі того ж самого турніру. Причому рік тому пропустила вирішальний гол на 90-ій хвилині, тепер - на 116-ій. Програє третій фінал за два роки разом з Кубком Італії. Вінченцо Італьяно, швидше за все, залишає клуб, і без трофеїв. Завжди трохи не вистачало.