Лунін з «Реалом» – у фіналі ЛЧ! Шалений дубль Хоселу на ...

11 днів тому

В Мадриді визначився другий фіналіст Ліги чемпіонів сезону 2023/24. На «Сантьяго Бернабеу» місцевий «Реал» переміг «Баварію» - 2:1. Та вийшов у фінал ЛЧ за сумою двох матчів.

Хоселу - Figure 1
Фото Tribuna.com

Андрій Лунін вийшов на поєдинок у стартовому складі мадридців.

«Реал»: Лунін, Карвахаль, Рюдігер, Начо (к), Менді, Вальверде (Хоселу, 81), Чуамені (Камавінга, 70), Кроос (Модрич, 69), Беллінґем (Мілітао, 90+10), Родріго (Діас, 81), Вінісіус Жуніор

«Баварія»: Ноєр (к), Даєр, де Лігт, Мазрауї, Кімміх, Лаймер, Павлович, Мусіала (Мюллер, 85), Сане (Кім, 76), Ґнабрі (Девіс, 27), Кейн (Чупо-Мотінг, 85)

Хоселу - Figure 2

???? Перший тайм у Мадриді пройшов за домінації господарів, які більше володіли мʼячем та створювали небезпеки. І хоч до перерви глядачі не побачили голів, моментів не бракувало.

Найгостріший із них стався на 13-й хвилині. Це оборонці мюнхенців залишили Вінісіуса на мить не прикритим у своєму ж штрафному, і бразилець з гострого кута поцілив у дальню стійку воріт Ноєра.

Хоселу - Figure 3

На цьому епізод не закінчився, бо мʼяч відскочив до Родрігу і той отримав можливість пробити з вигідної позиції:

Але Ноєр встиг зреагувати і навіть приборкати мʼяч.

???? «Баварія» у відповідь аж настільки небезпечного моменту не створила, але виблиснути Луніну можливість створила.

Хоселу - Figure 4

Це Кейн на 29-й хвилині в дотик пробив з лінії штрафного «Реала». Харрі не поцілив у створ воріт, і мʼяч проходив повз стійку, але Андрій всеодно зреагував на постріл та перевів гру на кутовий.

???? Якщо Лунін врятував у моменті, де мʼяч не йшов у ворота, то на 39-й хвилині Ноєр засейвив, коли летіло прямо в сітку за його спиною.

Хоселу - Figure 5

Це Вінісіус із флангу так закрутив у воротарський мюнхенців, що лише втручання голкіпера врятувало гостей від пропущеного.

???? Але не варто вважати, що український воротар більшість часу байдикував. Андрій уже в доданий до першого тайму час вдало зіграв на перехоплення, коли перервав глибинну передачу на Кейна, який мав виходити із Луніним на рандеву.

Хоселу - Figure 6

Але українець нівелював загрозу вчасним виходом із воріт.

???? А одразу по перерві Лунін врятував ще раз від голу Кейна. Харрі дали пробити з такої позиції:

Але Андрій цього разу ближній кут закрив, показавши, що засвоїв урок від Сане з попередньої зустрічі команди.

Хоселу - Figure 7

???? За сформованою циклічністю цього матчу далі уже була черга Ноєра рятувати свої ворота. Мануель зробив це двічі за кілька хвилин.

На 59-й хвилині німецький голкіпер потягнув удар Родріго зі штрафного.

Хоселу - Figure 8

А вже на 60-й лише Ноєр зупинив прохід та удар Вінісіуса, який на віражі увірвався в штрафний суперника.

В цей момент у Ноєра та Луніна назбиралось уже порівно сеймів - по чотири. Хоча моменти «Реала» були гостріші, ніж моменти «Баварії», а отже сейви Ноєра були критичніші.

Хоселу - Figure 9

???? На жаль, ця статистика не зазнала змін на 69-й хвилині, коли Альфонсо Девіс, який вийшов на поле в першому таймі через травму Ґнабрі, розхитав Рюдігера на вході у штрафний мадридців та пробив під дальню стійку.

Лунін не дотягнувся, але й шансів це зробити особливо не було.

Хоселу - Figure 10

Цей мʼяч для 23-річного канадця став дебютним в Лізі чемпіонів. І одразу в півфіналі. І одразу настільки важливим.

???? Майже одразу підопічні Анчелотті відігрались, коли розіграли кутовий, Вальверде пробив з-за меж карного, а мʼяч після рикошету від ніг баварців опинився у воротах Ноєра.

Але головний арбітр, поляк Шимон Марчиняк, згодом скасував це взяття воріт з допомогою ВАР. Все через фол Начо проти Кімміха в цей момент.

Хоселу - Figure 11

???? На 83-й хвилині Вінісіус міг уже зрівнювати за правилами, але пробив у дотик сильно вище воріт з кількох метрів після дальньої передачі від Рюдігера на хід

???? Та свого господарі таки добились на 88-й хвилині. Це Хоселу, який тільки вийшов на заміну, зіграв вдало на добиванні після удару Вінісіуса та невдалого сейву від Ноєра, який випустив простий м'яч та фактично сам привіз цей гол.

Хоселу - Figure 12

???? А далі «Реал» на хвилі успіху забив і вдруге. І вдруге це зробив той же Хоселу.

Цього разу форвард вдало замкнув простріл Рюдігера після затяжної атаки мадридців.

???? Відігратись у «Баварії» залишалось мало часу і шансів. Тим паче до голів Хоселу Томас Тухель перевів свою команду замінами на акцент в захисті та зокрема зняв Кейна та Сане.

Хоселу - Figure 13

Але їм це таки вдалось. От тільки гол цей судді скасували. І скасували за курйозних обставин. Вже на останніх доданих де Лігт забив після закидання майже з центру поля в штрафний господарів, боротьби за мʼяч там і скидання Мюллера.

Але ще до цього Марчиняк зупинив гру, зреагувавши на сигнал бокового судді про офсайд в момент передачі від Кімміха. Хоча за правилами мав би дати дограти цей епізод, а боковий мав би не сигналізувати доти, доки момент не закінчиться.

Хоселу - Figure 14

Зрозуміло, чому це вкрай розлютило гостей. Особливо Томасам Мюллера.

Як результат - таки вольова перемога «Реал» з дублем Хоселу в кінці гри, який вивів мадридців у шостий фінал Ліги чемпіонів за останні 11 сезонів. Де вони зможуть в 15-й раз виграти головний клубний трофей Європи.

Хоселу - Figure 15

«Баварія» ж вже точно закінчує сезон без жодного трофея. В перший сезон Харрі Кейна в команді. Прокляття, не інакше.

???? Що стосується українського контексту зустрічі, то Андрій Лунін провів весь матч на полі. Без грубих помилок та із сейвами там, де й мав це робити.

Статистика Андрій в поєдинку:

Хоселу - Figure 16

сейви - 4xGOT - 0.58точність пасів - 74%точність лонгболів - 46%торкань мʼяча - 37

Оцінка від FotMob - 7.9 (друга найкраща серед гравців стартового складу)