Дочекатися влучного моменту та знищити суперника. Як ...

Арсенал – МЮ

Центральний матч 4-го туру Англійської Прем’єр-ліги Арсенал - Манчестер Юнайтед недарма називали окрасою старту чемпіонату. Вболівальники чекали боротьби, гострих моментів і крутих сейвів. А побачили матч, де на дистанції Артета переграв тен Хага на його ж помилках.

Інформатор - детально розповідає про головний матч тижня.

Перед грою

Обидва гранди до гри підходили у сумнівному стані. Проблемний центр поля МЮ - це суха поразка від грізного Тоттенгема. Прикрашає це дві перемоги, але які: ледь витиснули максимум проти Вулвз та камбек у більшості проти Ноттінгема. В Арсенала гра також не була переконливою. На старті Артета ледь виграв у Ноттінгема та Кристал Пеласа, а потім - за тотальної переваги не втримав перемогу над Фулгемом.

У старті Арсенала ми побачили Зінченко - після двох посередніх ігор, нарешті українець відновився до рівня основи. Також виходили Гаверц, Вайт, Едегор, Сака, Нкетіа. Проти такої команди тех Хаг випустив Ліндельофа, Рашфорда, Далота, Каземіро і Фернандеша. У дуже принциповій грі виходили головні дійові особи.

Перший тайм. Ініціативна рівність

П’ять з половиною років Арсенал в іграх проти МЮ - непереможний на домашній арені. І цього разу заряджений стадіон вимагав від команди продовження цієї традиції. Так і сталося - класний розіграш кутового на перших хвилинах, в якому Мартінеллі ледь не пробив у ближній. А пресинг ледь не загнав у ворота Онану, коли той не знав, куди пасувати.

Це був вже другий матч МЮ проти топ-клубу. До цього ТТХ зробив із ними усе, що хотілося і переміг дуже легко. І на початку матчу ми побачили анонс подібної тенденції. Уся магія дияволів у відповідальних матчах кудись зникає - і більше було паніки, аніж логічних рішень на результат.

Вже кілька матчів поспіль Юнайтед не можуть знайти центр поля - аж трохи дивно було, коли все той же Онана пішов розігрувати далеко від штрафної, аби знайти адресата попереду. Здавалося, що він хоче всіма способами оминути цю зону та завантажувати одразу в гостру фазу. Заважати цьому виходив Нкетіа. Мабуть тому у супергольовій ситуації він із Гаверцем не вразили ворота з кількох метрів.

І тут сталося щось неймовірне: ніби побачивши, що у грі не вистачає гостроти, Рашфорд розібрався проти двох захисників та нагадав про себе чудовим ударом. Але відзначимо неймовірний розрізний пас від Еріксена: данець протягнув м'яч від свого штрафного до центра поля, відчув момент - і зряче викотив метрів на тридцять. Це - претендент на гол туру: відмінний пас та індивідуальна гра Рашфорда зробили його дуже красивим. Але, у наступні 50 секунд все змінюється.

Розіграш із центру, прорив на фланзі, Сака обігрався із Мартінеллі, тому вдалося прострілити у центр - і там зовсім один був Едегор, його просто забули. У кращих традиціях минулого сезону, трохи нахиливши корпус, він з лівої ефектно пробив Онану. Стадіон прокинувся від шоку та знову гнав Арсенал вперед. МЮ втрачає перевагу так само легко, як її отримує.

У перші півгодини Арсенал виглядав набагато краще, майже все виходило, а паси були більш точними. 0:0, які швидко перетворилися на 1:1 - те, чого ми чекали від цієї гри. І швидка ейфорія, розбита протверезульваним голом стала поштовхом для Юнайтед. Гості все більше часу проводили біля чужих воріт і ледь не прогавили атаку на власні. За жорсткий фол першу жовту заробив Ліндельоф. А згодом за зовсім непотрібну грубість вирівняв положення з гірчичними Сака.

Перший тайм пролетів непомітно: інтенсивна гра, де все ніби прагнуло до рівності. По одному удару у ствір - та по одному голу. Воротарі без сейвів - тільки виймали м’ячі із сітки. Навіть володіння м’ячем поступово стало близьким до рівного. Ну й ініціатива: Арсенал залишив спроби агресивних проривів та високого тиску і віддав м’яча супернику.

Артета перед грою сказав: "В обох командах багато чудових нападників. Ймовірно, відіграє роль настрій обох клубів, як ми хочемо грати. Існували й деякі помилки, які, сподіваюся, ми зможемо виправити".

Другий тайм. Арсенал ламає пресинг МЮ, а Райс рятує нову команду

Ерік тен Хаг перед матчем не був щедрим на коментарі, але сказав, що усі ігри проти Арсеналу останнім часом були практично рівними. Також він пообіцяв "повністю викластися на полі. Все залежить від готовності і результат зустрічі вирішать деталі".

Такою деталлю став пас Еріксена в першому таймі, момент, який червоні дияволи" вичепили буквально з нічого. І така само деталь для них з’явилася у другому таймі. МЮ влаштував цілу навалу на ворота Арсенала. Ремсдейл вдало зіграв на лінії та закрив ворота від потенційного голу після удару - далі його підстрахували захисники.

Наша увага, звісно, була прикута до Зінченка. Позиційно він протистояв Антоні, хоча частенько змінював не тільки позицію, а й фланг. Виходячи лівим захисником, час від часу він відпрацьовував і праворуч. І це була не підстраховка, а заміна за позицією. Що можна було відзначити - ще в першому таймі Зінченко більше був на чужій половині, аніж у захисті, втім проходи Антоні закривав саме як захисник. У другому так само - більше участі в атакувальних діях та повернення у найкритичніші моменти.

А от у кого не виходило - так знову у Гаверца. Німець, попри тактичне розташування під нападником, частіше сам ставав тим фінальним гравцем, хто мав вирішувати. Навіть пенальті йому не вдалося заробити! Суддя більше хвилини дивився повтор моменту та не побачив фол там, де Кай впав після дуелі з двома захисниками. В офіційних іграх він лишається стабільним гравцем основи стабільно без взяття воріт.

Ближче до середини другого тайму початковий потенціал манчестерців згас. І тоді тен Хаг вирішує дати свіжості і нападу, і захисту. Замість Мартінеса вийшов Магуайр, а от замість непомітного Марсьяля - мемний Хойлунд. До цього він пропускав ігри через травму - і свій перший шанс отримав у мегавідповідальному матчі. Під нових гравців змінилася і схема: 4-5-1 із новачком на вістрі. Трохи згодом замінами відповідає і Артета: залишили поле Зінченко, Гаверц та Нкетіа, замість них вийшли Томіясу, Жезус і Вієйра. До кінця гри лишалося 15 хвилин - ва-банк виглядав єдиним шансом на вирвати важливу перемогу.

Було помітно, що футболісти обох клубів (особливо МЮ) втомилися щось вигадувати і лише на свіженьких була вся надія на порятунок. Більше замін в атакувальну фазу мали саме лондонці: Жезус та Томіясу увімкнулися в гру дуже швидко. Перший момент прийшов вже за три хвилини: Жезус проігнорував простріл аби м’яч дістався Сака - і той впритул розстрілював ворота. Воротар заблокував удар. З цієї хвилини почалася дуель не тільки гравців, а й тренерів. На активний Арсенал тен Хаг відповідає ще двома футболістами: на підсилення виходять Еванс та Гарначо. І в цей раз він точно знав, що робить.

Круту комбінацію розіграли манкуніанці: всі знали, куди пасувати. Хойлунд п’ятою лишає Марсьяля вільним і той виводить Гарначо один на один. Він чудово розібрався в моменті та пробив повз Рамсдейла. Але судді помітили ледь не міліметровий офсайд - та надзвичайно важливий гол скасували. Знову нічия - і знову нервові 8 хвилин додаткового часу.

Каноніри ніби відчували, що їх моменти ходять десь поруч. І як не намагався Онана своїми вчасними сейвами тягнути МЮ - проти рикошету та удару Райса він був безсилий. Подача з кутового - Райс приймає швидкий м’яч на груди та потужно пробиває у ближній кут.

У п’ятій грі за Арсенал новачку вдається відзначитися - і в такий важливий момент сезону! Та навіть якщо вам у цей момент здалося, що це остаточна перемога - то джокери матчу доведуть інакше. Суперова контратака, Вієйра (як Еріксен годину тому) вирізає найкращий пас, який міг бути на 100-й хвилині. Жезус бере гру в свої руки, просто не помічає спротив захисників та пробиває повз Онану.

Емоційність Артети та розпач тен Хага в останні хвилини демонструють, як неочікувано для Арсенала така небажана нічия перетворилася на перемогу, та як така бажана нічия для МЮ перетворилася на чергову поразку проти топ-команди. 3:1 - і п’ять з половиною років Арсенал в іграх проти МЮ лишається непереможеним на домашній арені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.